1. Home
  2. Bezpieczeństwo
  3. Czy prowadnik dolny musi być zamontowany?

Czy prowadnik dolny musi być zamontowany?

Czy prowadnik dolny musi być zamontowany?

Zdecydowanie tak.

Prowadnik dolny to nic innego jak mały, plastikowy element, który zapobiega chybotaniu się drzwi. Jest on nieodłącznym elementem całego systemu przesuwnego. Pozwala on zachować drzwi w jednym położeniu, zapewniając przy tym ich swobodne przesuwanie.

Mamy 3 podstawowe rodzaje prowadników dolnych:

Prowadnik dolny „T” – idealnie sprawdzi się do drzwi drewnianych, które posiadają frez na zastosowanie tego typu prowadnika. Jest on przeznaczony do montażu bezpośrednio w podłodze przy pomocy dołączonych do niego śrub.

Prowadnik dolny „U” – znajdzie zastosowanie w przypadku drzwi ze stalową ramą, w których wykonanie frezu nie jest możliwe. Prowadnik ten składa się z dwóch oddzielnych części przeznaczonych do zamontowania bezpośrednio w podłodze.

Prowadnik dolny „R” ścienny – sprawdzi się w przypadku każdego modelu drzwi. Jest to prowadnik montowany do ściany. Stanowi on więc idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy montaż prowadnika do podłogi jest niewskazany bądź niepożądany (np. ogrzewanie podłogowe).

Po więcej informacji, zdjęć oraz krótkich filmików zapraszamy na naszego bloga do artykułu: Prowadniki do drzwi przesuwnych – czyli po co, gdzie i dlaczego?

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły