1. Home
  2. Montaż
  3. Czy mogę zamontować drzwi na ścianie z karton-gipsu?

Czy mogę zamontować drzwi na ścianie z karton-gipsu?

Czy mogę zamontować drzwi przesuwne na ścianie z karton-gipsu?

Tak, jak najbardziej można zamontować drzwi przesuwne na ścianie z karton-gipsu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie modele drzwi się tutaj sprawdzą. Istotna jest tutaj waga drzwi.

Rekomendujemy, aby drzwi nie ważyły więcej niż 32 kg, a zatem w grę wchodzą tylko i wyłącznie drzwi drewniane. Najlepiej, aby były to drzwi z linii rustykalnej, ponieważ z uwagi na ich konstrukcje, są one po prostu najlżejsze.  🙂

Polecamy także dokupienie naszego zestawu do montażu drzwi w ściankach kartonowo-gipsowych. Biorąc pod uwagę charakterystykę ścian szkieletowych, ich możliwości, wytrzymałość, cechy fizyczne i ograniczenia, proponujemy specjalne kołki rozporowe do mocowania w pustych przestrzeniach (molly), które wytrzymują punktowe obciążenie dochodzące do 20 kg. Rozchylające się ramiona kołków o dużej powierzchni styku z podłożem, dociskają płytę od tyłu, zapewniając dużą wytrzymałość i tworząc pewne połączenie.

Jeżeli chcecie się zdecydować na cięższe drzwi, np. ze szkłem lub lustrem, to należy koniecznie wzmocnić ścianę od środka na etapie jej budowy. Można to zrobić np. drewnianą belką. 

Więcej informacji na ten temat można zaleźć w artykule na naszym blogu: Montaż drzwi przesuwnych na ścianie kartonowo-gipsowej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły