1. Home
  2. Montaż
  3. Gdzie dokładnie powinienem zamontować stopery na prowadnicy?

Gdzie dokładnie powinienem zamontować stopery na prowadnicy?

Gdzie dokładnie powinienem zamontować stopery na prowadnicy?

Nie ma na to jednej, standardowej odpowiedzi. Wszystko zależy od długości prowadnicy, szerokości drzwi i oczywiście konkretnej sytuacji.

Stopery mają za zadanie chronić drzwi przed „wyjechaniem” z prowadnicy. Są zaprojektowane w taki sposób, że przesuwające się wieszaki lub drzwi blokują się na nich.

Stopery boczne regulowane działają w oparciu o śruby imbusowe, które uniemożliwiają ich przesuwanie, ale również pozwalają na łatwą zmianę położenia stopera, a co za tym idzie – uzyskanie odpowiedniej pozycji drzwi. Stopery mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na prowadnicy, z wyjątkiem miejsc, w których znajdują się śruby mocujące prowadnicę do ściany.

Należy wziąć pod uwagę pozycję stoperów przed montażem prowadnicy. Jeżeli chcemy je zamocować za pierwszym wkrętem, wtedy trzeba je wsunąć na prowadnicę przed jej montażem do ściany.

Podsumowując – stopery możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb umieszczając je na prowadnicy w tym miejscu, w którym chcemy, aby drzwi się zatrzymywały.

Dodatkowo stopery w naszych systemach przesuwnych mogą byc zamontowane tak aby blokowały drzwi lub rolkę wieszaka.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły